ייצוג עובדים

בתקופה של משבר כלכלי זכויות עובדים בפירוק הינן סוגיה מרכזית במשפט עבודה.

עובדים רבים אינם מודעים לזכויות רבות המגיעות להם כאשר המעסיק שלהם נקלע למצב של חדלות פירעון, קריסה פתאומית של המעביד, פשיטת רגל או קטסטרופה כלכלית אחרת, עשויה להעמיד עובדים במצב בו שכר וזכויות בסיסיות אחרות שלהן נפגעות פגיעה קשה.

פעמים רבות כאשר המעסיק נקלע לבעיות תזרים של כספים הוא לא מעביר את השכר החודשי או שהוא מפסיק להפריש את חלקו לקופת הפנסיה או נמנע מלשלם לעובד חופשה שנתית וכו' .


כאשר קורה אירוע של חדלות פירעון אצל המעסיק , פעמים רבות העובדים מפוטרים ממקום עבודתם ולא מקבלים את הזכויות הסוציאליות המגיעות להם כגון שכר עבודה , פיצויים, חופשה שנתית, הבראה ועוד' . העובדה שהמעביד הפך חדל פירעון ושבאופן ברור אין הוא מסוגל לשלם את חובותיו אין משמעה, כי העובד ניצב בפני שוקת שבורה או ריקה.


חוב זה של המעביד כלפי העובד שלו הינו חוב בדין קדימה, כלומר חוב שקודם לתשלום חובות אחרים. 


העובדים אינם מודעים לעובדה שיש באפשרותם לדרוש פירוק חברה או פשיטת רגל כנגד המעסיק. במקרה זה, אם המעסיק לא מצליח לשלם את המגיע להם או שהחברה תקבל צו פירוק, העובדים יהיו זכאים לתשלום שכר עבודה ופיצויי פיטורין מהמוסד לביטוח לאומי. כמו כן ביטוח לאומי יעביר כספים לקופת גמל שלא הופקד בה כספים ע"י המעסיק.


בדרך כלל מדובר בהליך מורכב, הליכי תביעת חוב מטעם עובד במקרה שהמעסיק פשט רגל יכולים לקחת זמן רב אם הם לא מנוהלים נכון. הפרוצדורה הנדרשת להגנה ולטיפול בעניין זכויות עובדים בפירוק כוללת הגשת בקשה לבית המשפט המחוזי המוסמך לפירוק החברה והגשת הוכחת חוב בפני המוסד לביטוח לאומי.


משרדנו יעשה עבורכם הכול , יחסוך לכם את הטרחה סביב כל ההליך ויעזור בזירוז ההליכים וקבלת הכסף המגיע לכם.


לעו"ד דורית הרשקוביץ יש וותק של 10 שנים בתחום תביעות חוב עובדים כבודקת תביעות מטעם המנהל המיוחד הממונה ע"י בית המשפט.